Biuletyn - 12 maja 2019

· Dzisiaj ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej, udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

· W naszym klubie odbywa się Przegląd Pieśni Patriotycznej, organizowany przez Instytut Polski Akcji Katolickiej.

· Gościem naszej wspólnoty parafialnej jest chór Concerto Glacensis z Kłodzka. Wspólnie z zespołem Senza Nome wykona „Mszę Góralską” Tadeusza Maklakiewicza. Koncert ten odbędzie się w naszym kościele o godz. 17.00. W programie znajdą się również piosenki lwowskie. Wstęp wolny.

· Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu troska Naszej Matki o nasz cały świat i nas samych, o pełne pokory i ufności Bożego dziecka  odpowiedzenie Matce Bożej na Jej coraz bardziej naglące wezwania. Jutro, 13 maja, o godz. 20.00 zapraszamy do naszego kościoła na specjalną Wieczornicę Fatimską. Krucjata Jednej Intencji, do której Maryja wzywa swoje dzieci, niech nie będzie ci obojętna! Niech nas nie zabraknie!

· Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Są one odprawiane w ciągu tygodnia po Mszach św. o godz. 10.30.

· Drugie spotkanie grupy teatralnej odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Grupa prowadzi nabór do nowego przedsięwzięcia teatralnego. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby nie bojące się wyzwań, chcące spróbować czegoś nowego.

· Za tydzień w niedzielę, będzie obowiązkowa zbiórka na Fundację Jana Pawła II.

· W niedzielę, 26 maja, na Mszach św. o godz. 9.30 i 13.00, 47-cioro dzieci naszej parafii otrzymają po raz pierwszy Komunię świętą.

· W niedzielę, 2 czerwca, na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy celebrować jubileusz 55-lecia święceń kapłańskich naszego seniora, ks. kanonika Jana Główczyka.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuł o Objawieniach Fatimskich pt. „Czy wszystko się spełniło ?”, o rocznicy zamachu na papieża Jana Pawła II, o dobrych pasterzach, o przemianach w Europie i wiele innych.

· W dniach 13-14 czerwca w naszej parafii przebywać będzie, jak w ubiegłym roku. o. John Bashobora. Poprowadzi warsztaty modlitewne i modlitwę o uzdrowienie. Zgłoszenia na warsztaty, które odbędą się w czwartek i piątek od godz. 19.00, tylko u p. Ilony Goljan: tel. 07849.511.683. U niej również zgłoszenia na spotkania indywidualne z Ojcem.

· WAŻNE: W Anglii, co 15 minut dziecko trafia pod opiekę służb socjalnych, a wśród nich jest coraz więcej polskich dzieci. Z racji braku polskich rodzin zastępczych, nasze polskie dzieci trafiają do angielskich domów różnych kultur i wyznań. Dlatego jeśli Państwo zechcielibyście otworzyć wasze serca i domy dla dzieci w potrzebie i rozważyć zmianę kariery zawodowej - Urząd Miasta Coventry zaprasza do naszego klubu na spotkanie informacyjne we wtorek, 14 maja, o godz. 18.00.

· W zakrystii można wciąż nabyć audiobooki naszego rekolekcjonisty, ks. Michała Olszewskiego SCJ, w cenie £ 10,- za sztukę.

· Za dwa tygodnie odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W naszym klubie znajdować się będzie Komisja Wyborcza nr 177. Na stronie Ambasady RP znajduje się link do elektronicznego systemu  rejestracji: https://ewybory.msz.gov.pl. Rejestracja trwa tylko do 23 maja.

· Instytut Polski Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii zaprasza 1 czerwca do Bristolu na Zjazd Katolicki pt. „Przyszłość Europy idzie przez rodzinę - Przesłanie Jana Pawła II. Szczegóły na www.ipakwb.eu/zjazd. Wykład wygłosi ks. prof. dr hab. Jarosław Merecki SDS. Zgłoszenia do 20 maja na email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

· Tegoroczne Święto Rodziny w Laxton Hall pod hasłem „Moc Ducha Świętego w małżeństwie i rodzinie” odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00.

· W niedzielę, 30 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy tych wszystkich, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Włoch na spotkanie do naszego klubu, z udziałem pani Joanny Kuć i, daj Boże, o. Izaaka Adama Kusiona OFM.

· Ruszyły zapisy na dwie pielgrzymki na rok 2020. Pierwsza to pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 27 lutego do 5 marca. Koszt pielgrzymki to 4990 PLN plus 230 USD. Druga to pielgrzymka do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Więcej szczegółów w zakrystii.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· POGRZEB: Pogrzeb śp. Antoniny Szyszki, lat 96, odbędzie się w naszym kościele w najbliższą środę, 15 maja, o godz. 11.30. Pogrzeb śp. Stanisława Jurczaka, lat 93, odbędzie się w naszym kościele w czwartek, 23 maja, o godz. 10.00. Niech Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego...

OFIARY  SKŁADANIE PRZEZ PARAFIAN

Taca - Uroczystość NMP Królowej Polski: £80.24;

Biuletyny: £54.13;

Ofiara na Kościół: Jałmużna £ 145.01; Bezimiennie £ 100.00; P. Grzybowski £ 10.00; Rodzina Szyszka £ 100.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!

Niedziela, 12 V 2019 - IV Niedziela Wielkanocna (Dobrego Pasterza)
9.00    śp. Henryk i Janina Przesmyccy, Wacław Wagner - int. R. Przesmycka
CHRZEST: Jakub Józef Orzeł
11.00    w intencji młodzieży bierzmowanej