Biuletyn - 19 maja 2019

· Mamy dzisiaj w parafii niezwykłego gościa - ks. Macieja Oparkę, misjonarza z Zambii. Dzieli się dzisiaj z nami misyjnym doświadczeniem. Po każdej Mszy św. jest okazja, aby wesprzeć materialnie dzieło misyjne, które prowadzi w Afryce. Polecamy go Waszej ofiarności.

· Ze względu na dzisiejszą wizytę Ojca Misjonarza, obowiązkowa zbiórka na Fundację Jana Pawła II odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę.

· Zapraszamy dzisiaj wszystkie panie na spotkanie formacyjne „Pełna łaski” pt. „Jestem relacją”. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele o godz. 15.00. Dalsza część spotkania od godz. 16.00 w klubie.

· Relikwie św. Stanisława Kostki wędrują dzisiaj do pp. Elżbiety i Piotra Żuchowskich, za tydzień do pp. Edyty i Dariusza Haratyków, natomiast Obraz Jezusa Miłosiernego - do pp. Anity i Piotra Gruszeckich, za tydzień do p. Karoliny Zasadni. Pozostały jeszcze tylko trzy zgłoszenia na peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego. Jeśli któraś z rodzin chciałaby jeszcze go przyjąć, zapraszamy do zakrystii.

· Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Są one odprawiane w ciągu tygodnia po Mszach św. o godz. 10.30.

· Kolejne spotkanie grupy teatralnej odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Grupa prowadzi nabór do nowego przedsięwzięcia teatralnego. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby nie bojące się wyzwań, chcące spróbować czegoś nowego.

· W najbliższą sobotę nasze dzieci komunijne przystąpią pierwszy raz do sakramentu pokuty i pojednania. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 9.15. Będą kapłani z pobliskich parafii.

· W niedzielę, 26 maja, na Mszach św. o godz. 9.30 i 13.00, 47-cioro dzieci naszej parafii otrzymają po raz pierwszy Komunię świętą.

· Proszę zwrócić uwagę na zmianę programu Mszy św. w przyszłą niedzielę. Pierwsza Msza św. odprawiona już będzie o godz. 7.00.

· Za tydzień, w niedzielę, odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W naszym klubie znajdować się będzie Komisja Wyborcza nr 177. Na stronie Ambasady RP znajduje się link do systemu rejestracji: https://ewybory.msz.gov.pl. Rejestracja trwa tylko do 23 maja.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuł o wyborach do Parlamentu Europejskiego, o niezwykłej historii młodej mistyczki s. Marii Dulcissimy, o gigancie wiary Jeanie Vanierze, o sanktuarium św. Rity w Polsce i wiele innych.

· W najbliższy piątek w Manchesterze, a w sobotę w Londynie na Devonii odbędzie się Kurs Wiedzy Religijnej nt. „Pogłębienie życia religijnego i rozeznanie darów Ducha Świętego”. Prowadzącym spotkanie będzie bp Andrzej Czaja, biskup opolski. Jeśli są osoby chętne do udziału w spotkaniu, zapraszamy do zakrystii.

· Instytut Polski Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii zaprasza 1 czerwca do Bristolu na Zjazd Katolicki pt. „Przyszłość Europy idzie przez rodzinę. Przesłanie Jana Pawła II. Szczegóły na www.ipakwb.eu/zjazd. Wykład wygłosi ks. prof. dr hab. Jarosław Merecki SDS. Zgłoszenia do 20 maja na email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

· W niedzielę, 2 czerwca, na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy celebrować jubileusz 55-lecia święceń kapłańskich naszego seniora, ks. kanonika Jana Główczyka.

· Tegoroczne Święto Rodziny w Laxton Hall pod hasłem „Moc Ducha Świętego w małżeństwie i rodzinie” odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00.

· W dniach 13-14 czerwca w naszej parafii przebywać będzie, jak w ubiegłym roku. o. John Bashobora. Poprowadzi warsztaty modlitewne i modlitwę o uzdrowienie. Zgłoszenia na warsztaty, które odbędą się w czwartek i piątek od godz. 19.00, tylko u p. Ilony Goljan: tel. 07849.511.683. U niej również zgłoszenia na spotkania indywidualne z Ojcem.

· W niedzielę, 30 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy tych wszystkich, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Włoch na spotkanie do naszego klubu, z udziałem pani Joanny Kuć i, daj Boże, o. Izaaka Adama Kusiona OFM.

· W październiku rozpocznie się w Londynie kurs teologii dogmatycznej przeznaczony dla liderów, animatorów, członków grup i wspólnot parafialnych. Szczegóły i zapisy na www.teologia.uk.

· W zakrystii można wciąż nabyć audiobooki naszego rekolekcjonisty, ks. Michała Olszewskiego SCJ, w cenie £ 10,- za sztukę.

· Ruszyły zapisy na dwie pielgrzymki na rok 2020. Pierwsza to pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 27 lutego do 5 marca. Koszt pielgrzymki to 4990 PLN plus 230 USD. Druga to pielgrzymka do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Więcej szczegółów w zakrystii.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· POGRZEB: Pogrzeb śp. Stanisława Jurczaka, lat 93, odbędzie się w naszym kościele w czwartek, 23 maja, o godz. 10.00. Pogrzeb śp. Rajmunda Ignatowicza, lat 85, odbędzie się w poniedziałek, 10 czerwca o godz. 10.00. Niech Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego...

Taca niedzielna: £ 625.10;

Gift Aid: £ 290.23;

Biuletyny: £ 14.54;

Ofiara na Kościół / kwiaty: P. Grzybowski £ 10.00;

Niedziela, 19 V 2019 - V Niedziela Wielkanocna

9.00      śp. Julianna i Michał Dębosz - int. T. Rutkowska z Rodziną

CHRZEST: Magdalena Suchocka

10.30      NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE