Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Biuletyn - 9 czerwca 2019

 

· W Laxton Hall odbywa się dzisiaj Święto Rodziny pod hasłem „Moc Ducha Świętego w małżeństwie i rodzinie”. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00. Gościem spotkania jest prof. Mieczysław Guzewicz.

· Polska Szkoła Sobotnia informuje, że zapisy na rok szkolny 2019/20 dla nowych uczniów odbędą się dzisiaj i w niedzielę, 23 czerwca, w godz. od 10.30 do 13.30 w parafialnym klubie. Zapraszamy.

· W najbliższy poniedziałek o godz. 9.00 odbędzie się pogrzeb śp. Rajmunda Ignatowicza, lat 85. Niech Bóg obdarzy Go radością życia wiecznego...

· W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· We wtorek Msza św. parafialna odprawiona będzie już o godz. 9.00. W tym dniu, ze na udział proboszcza w spotkaniu w Londynie, nieczynne będzie biuro parafialne i nie będzie Mszy św. wieczornej, przepraszamy.

 

· Kolejne spotkanie grupy teatralnej - we wtorek o godz. 19.00. Grupa prowadzi nabór do nowego przedsięwzięcia teatralnego. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby nie bojące się wyzwań, chcące spróbować czegoś nowego.

· Wizyty u chorych odbędą się wg następującego harmonogramu:

środa, 12 czerwca: szafarz Łukasz (od 11.15): Głowacz, Dubiel, Kunze; szafarz Jacek (od 11.15): Kolmas, Niezgorska.

piątek, 14 czerwca: szafarz Piotr (od 13.00): Piórkowska, Musiolik.

sobota, 15 czerwca: szafarz Andrzej Z. (od 11.00): Cetkowska, Faltyn, Romanowska; szafarz Andrzej P. (od 11.00): Kobylak, Pasik, Skrzeczkowska; szafarz Andrzej A. (od 11.00): Jawdoszak, Ruła, Pacut; Ksiądz Proboszcz (od 11.00): Burtni, Jabłońska, Hołowenko.

niedziela, 16 czerwca: szafarz Mariusz (od 12.00): Zajkowska, Roberts, Ostrowska, Merdzio; szafarz Bogusław (od 10.30): Kler, Filak.

· Spotkanie Komitetu Jubileuszowego - w najbliższą środę o godz. 19.30.

· Day Centre odbędzie się w najbliższy czwartek, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u księdza proboszcza.

· To już w najbliższy czwartek i piątek w naszej parafii przebywać będzie o. John Bashobora. Poprowadzi warsztaty modlitewne i modlitwę o uzdrowienie. Zgłoszenia u p. Ilony Goljan: tel. 07849.511.683. Spotkania w czwartek i piątek rozpoczną się o godz. 19.00.

· Zespół Senza Nome zaprasza na koncert muzyki polskiej i nie tylko, połączony z degustacją polskich potraw przygotowanych przez chórzystów. Koncert odbędzie się w sobotę, 15 czerwca, o godz. 19.00 w zabytkowym kościele w Monks Kirby (niedaleko Rugby, CV23 0RE). Bilety do nabycia na www.senzanome.co.uk lub pod nr tel.: 01788-832.623.

· Polska Szkoła Sobotnia zaprasza w przyszłą niedzielę, 16 czerwca, na akademię z okazji Dnia Taty. Celebracje tego specjalnego dnia rozpocznie Msza św. o godz. 11.00, a następnie, po przejściu do naszego klubu, akademia przygotowana przez klasy: IIA, IIIC i pre-GCSE. Będzie wesoło, i kolorowo, i krytycznie, i wzruszająco. Jak zwykle będą  pyszne domowe ciasta i napoje. Serdecznie zapraszamy!

· Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w środę, 19 czerwca, o godz. 19.00.

· W czwartek, 20 czerwca, przypada Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie czterech ołtarzy prosimy w tym roku Koło Żywego Różańca, Polską Szkołę Sobotnią, Odnowę w Duchu Świętym i Mężczyzn św. Józefa.

· W niedzielę, 23 czerwca, zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie formacyjne dla kobiet „Pełna Łaski”. Rozpoczęcie modlitwą o godz. 14.00 w kościele, później spotkanie z posiłkiem w restauracji Cracovianka. Zainteresowane Panie prosimy o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , ze względu na konieczność złożenia zamówienia. Zgłoszenia będą przyjmowane do środy, 19 czerwca. Zapraszamy!

· Najbliższe spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa odbędzie się w niedzielę, 30 czerwca. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00. Spotkanie o godz. 16.00.

· W niedzielę, 30 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy tych wszystkich, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Włoch na spotkanie do naszego klubu.

· Ruszyły zapisy na dwie pielgrzymki na rok 2020. Pierwsza to pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 27 lutego do 5 marca. Koszt pielgrzymki to 4990 PLN plus 230 USD. Druga to pielgrzymka do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Więcej szczegółów w zakrystii. Przyjmujemy zapisy do końca sierpnia. Decyduje kolejność zgłoszenia.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuł o św. królowej Jadwidze, o misjach w Burkina Faso, o Theresie May, o Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i inne. Jako dodatek płyta z przemówieniami papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski.

· ZBIÓRKA: W przyszłym tygodniu będzie miała miejsce szczególna zbiórka na leczenie naszego małego parafianina, Szymka, który cierpi na rzadką chorobę neurologiczną. Szymek, pomimo swojej choroby, wraz ze swoimi rodzicami co niedzielę uczęszcza do naszego kościoła. Koszt leczenia wynosi ok. £ 15.000. Otwórzmy nasze serca i okażmy mu naszą pomoc.

· PILNE: Poszukujemy nauczyciela historii i katechety dla najmłodszych klas do naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Kandydaci proszeni są o kontakt z księdzem proboszczem lub bezpośrednio z panią dyrektor szkoły (nr tel. w stopce biuletynu).

 

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £ 429.45;

Taca - Fundacja Jana Pawła II:              £    350.55;

Gift Aid:             £    567.50;

Świece:             £      56.51;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 9 VI 2019 - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

9.00    o błogosławieństwo Boże i mądrość Bożą dla Krzysia Mizery z okazji jego urodzin

10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00    śp. Henryk i Janina Przesmyccy i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

18.00    śp. Barbara Markowska - int. Wnuki

 

Poniedziałek, 10 VI 2019 - Święto NMP Matki Kościoła

9.00 POGRZEB śp. Rajmunda Ignatowicza

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 11 VI 2019 - Wspomnienie św. Barnaby

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Cezarii i Luca - int. Rodzice

 

Środa, 12 VI 2019

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Ivo z okazji I-szej Komunii świętej - int. Dziadkowie

 

Czwartek, 13 VI 2019 - Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana

10.30 śp. Leokadia i Władysław Kuncewicz - int. Córka z Rodziną

19.00 śp. Violetta Malinowska (1 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

WARSZTATY MODLITEWNE Z O. JOHNEM BASHOBORĄ

 

Piątek, 14 VI 2019 - Wspomnienie bł. Michała Kozala

10.30 śp. Christopher Holt - int. E., B. Kuncewicz

19.00 o błogosławione owoce warsztatów modlitewnych

WARSZTATY MODLITEWNE Z O. JOHNEM BASHOBORĄ

 

Sobota, 15 VI 2019

18.00 w intencji Parafian

 

Niedziela, 16 VI 2019 - Uroczystość Najświętszej Trójcy

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Syna z okazji 11-tych urodzin - int. kochający Rodzice i Siostra

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 w intencji wszystkich Ojców

18.00 śp. Zofia Zahorodna - int. Rodzina

 

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 731629