Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Biuletyn - 16 czerwca 2019

· Polska Szkoła Sobotnia zaprasza dzisiaj na akademię z okazji Dnia Taty. Celebracje rozpoczyna Msza św. o godz. 11.00, a następnie, po przejściu do naszego klubu, akademia przygotowana przez klasy: IIA, IIIC i pre-GCSE. Będzie wesoło, i kolorowo, i krytycznie, i wzruszająco. Jak zwykle będą  pyszne domowe ciasta i napoje. Serdecznie zapraszamy!

· ZBIÓRKA: Dzisiaj szczególna zbiórka na leczenie naszego małego parafianina, Szymka, który cierpi na rzadką chorobę neurologiczną. Szymek, pomimo swojej choroby, wraz ze swoimi rodzicami co niedzielę uczęszcza do naszego kościoła. Koszt leczenia wynosi ok. £ 15.000. Otwórzmy nasze serca i okażmy mu naszą pomoc.

· W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· Kolejne spotkanie grupy teatralnej - we wtorek o godz. 19.00. Grupa prowadzi nabór do nowego przedsięwzięcia teatralnego. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby nie bojące się wyzwań, chcące spróbować czegoś nowego.

· Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w środę, 19 czerwca, o godz. 19.00.

· W czwartek, 20 czerwca, przypada Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie czterech ołtarzy prosimy w tym roku Koło Żywego Różańca, Polską Szkołę Sobotnią, Odnowę w Duchu Świętym i Mężczyzn św. Józefa. Msze św. w tym dniu o godz. 11.00 i 19.00. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci komunijne w ich strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków.

· W piątek o godz. 19.00 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

· Zespół Senza Nome zaprasza na koncert muzyki polskiej i nie tylko, połączony z degustacją polskich potraw przygotowanych przez chórzystów. Koncert odbędzie się w sobotę, 15 czerwca, o godz. 19.00 w zabytkowym kościele w Monks Kirby (niedaleko Rugby, CV23 0RE). Bilety do nabycia na www.senzanome.co.uk lub pod nr tel.: 01788-832.623.

· Polska Szkoła Sobotnia informuje, że zapisy na rok szkolny 2019/20 dla nowych uczniów odbędą się w przyszłą niedzielę, 23 czerwca, w godz. od 10.30 do 13.30 w parafialnym klubie. Zapraszamy.

· W niedzielę, 23 czerwca, zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie formacyjne dla kobiet „Pełna Łaski”. Rozpoczęcie modlitwą o godz. 14.00 w kościele, później spotkanie z posiłkiem w restauracji Cracovianka. Zainteresowane Panie prosimy o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , ze względu na konieczność złożenia zamówienia. Zgłoszenia będą przyjmowane do środy, 19 czerwca. Zapraszamy!

· Spotkanie Rady Administracyjnej w środę, 26 czerwca, o godz. 19.30.

· Day Centre odbędzie się w czwartek, 27 czerwca, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u księdza proboszcza.

· Najbliższe spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa odbędzie się w niedzielę, 30 czerwca. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00. Spotkanie o godz. 16.00.

· W niedzielę, 30 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy tych wszystkich, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Włoch na spotkanie do naszego klubu.

· Spotkanie Komitetu Jubileuszowego w środę, 10 lipca, o godz. 19.30.

· Ruszyły zapisy na dwie pielgrzymki na rok 2020. Pierwsza to pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 27 lutego do 5 marca. Koszt pielgrzymki to 4990 PLN plus 230 USD. Druga to pielgrzymka do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Więcej szczegółów w zakrystii. Przyjmujemy zapisy do końca sierpnia. Decyduje kolejność zgłoszenia.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuł o ciemnej stronie internetu, o spełnianiu woli Bożej w życiu Marka Citko, o codziennej modlitwie, która stać się może uciążliwym obowiązkiem, o misyjnym Kościele w dolinie Amazonii, o kulcie Maryi Królowej Pokoju w Medjugorje, o radości życia Nicka Vujicica, który urodził się bez rąk i nóg, o Akademii Królowej Jadwigi z Poznania, o wspólnocie chrześcijan nawróconych z islamu w Paryżu, o bułgarskim Płowdiw i wiele innych.

· PILNE: Poszukujemy nauczyciela historii do naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Kandydaci proszeni są o kontakt z księdzem proboszczem lub bezpośrednio z panią dyrektor szkoły (nr tel. w stopce biuletynu).

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· PODZIĘKOWANIA: Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do godnego podjęcia o. Johna Bashobory w naszej wspólnocie. Podziękowania składamy na ręce pani Ilony Goljan, koordynatorki pobytu Ojca w naszej parafii.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £ 398.00;

Gift Aid: £ 426.50;

Biuletyny: £ 32.76;

Na kościół: na remont £ 40.00; jałmużna £ 33.01;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!!

Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 16 VI 2019 - Uroczystość Najświętszej Trójcy

9.00      o błogosławieństwo Boże dla Syna z okazji 11-tych urodzin - int. kochający Rodzice i Siostra

10.30      NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00      w intencji wszystkich Ojców

18.00      śp. Zofia Zahorodna - int. Rodzina

 

Poniedziałek, 17 VI 2019 - Wspomnienie św. Brata Alberta

10.30 śp. Jadwiga Sieńkowska - int. Depozyt

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 18 VI 2019

10.30 śp. Józef, Ludwika, Antoni i Anastazja Górscy - int. Depozyt

19.00 w Intencji Parafian

 

Środa, 19 VI 2019

10.30 śp. Mieczysław Sztucki, Zygmunt Ruciński, Peter David - int. M. Sztucka

 

Czwartek, 20 VI 2019 - Uroczystość Bożego Ciała

11.00 o błogosławieństwo Boże dla Anety i Wojciecha Kowalewskich w 2-gą rocznicę ich małżeństwa

19.00 o błogosławieństwo Boże dla syna Antoniego z okazji 10-tych urodzin oraz córki Oliwii z okazji 16-tych urodzin - int. Rodzice z Rodzeństwem

 

Piątek, 21 VI 2019 - Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi

10.30 śp. Wacław Witczak-Kamiński, Wacław i Otylia Kamińscy - int. Z. Kamińska z Rodziną

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 22 VI 2019

18.00 śp. rodzice Czesława i Tadeusz Prusinowscy, brat Tadeusz Prusinowski, ojciec Bogusław Filipski

 

Niedziela, 23 VI 2019 - XII Niedziela Zwykła

9.00 śp. Stanisław Ostas - int. Rodzina z Wnuczką i Zięciem

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Zbyszek Maciejewski, jego rodzice Eleonora i Stanisław - int. Małżonka

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Ewy i Grzegorza Pawlikowskich z okazji rocznicy ich małżeństwa oraz dla ich dzieci

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 731628