Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Biuletyn - 11 sierpnia 2019

· Trwają prace remontowe w naszej parafii. Przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia. Ofiary na remont można składać do skrzyni na balaskach. Jeśli ktoś może, prosimy o składanie ich w formie GiftAid.

· W miesiącu sierpniu biskupi polscy zachęcają do podjęcia dobrowolnej abstynencji od spożywania napojów alkoholowych.

· W każdą niedzielę sierpnia o godz. 19.00 zapraszamy do naszego klubu na wspólne śpiewanie pod hasłem "Śpiewać każdy może". Wstęp wolny. Zapewniamy herbatę, kawę i coś do kawy.

· Biuro parafialne w sierpniu czynne jest jedynie w soboty: 16.00-17.30.

· W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach wyłożonych na balaskach.

· W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane z obowiązkiem uczestniczenia w Eucharystii. Msze św. w naszej parafii w tym dniu sprawowane będą o godz. 11.00 i 19.00. W tym dniu święcić będziemy kłosy zbóż, zioła, kwiaty i owoce.

· W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

· PIELGRZYMKI 2020: Na pierwszą pielgrzymkę do Ziemi Świętej na przełomie lutego i marca pozostała już tylko lista rezerwowa. Druga to pielgrzymka do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Więcej szczegółów w zakrystii. Zapisy do końca listopada. W okresie ferii wielkanocnej, w dniach 13-18 kwietnia, organizujemy rodzinną pielgrzymkę do Medjugorje. W programie pielgrzymki również Tichalina, Wodospady Kravica i Mostar. Koszt pielgrzymki uzależniony jest od ilości uczestników, np. przy 15 osobach chętnych: 425 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy, za 40 osób chętnych: 310 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy. Dla dzieci oferujemy atrakcyjne obniżki cen. Więcej szczegółów w zakrystii. Zapisy do końca listopada.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim wyjątkowy wywiad z o. Zdzisławem Kijasem OFMConv o świętości o. Maksymiliana Marii Kolbego i jego pobycie w Auschwitz, o coraz bardziej popularnych rekolekcjach ignacjańskich, o Johnie Bradburne, opiekunie trędowatych, o poezji Czesława Miłosza, o sanktuarium Maryjnym w niemieckim Rosenthal i wiele innych. Jako dodatek: wyjątkowa płyta CD „Boże coś Polskę” z pieśniami patriotycznymi i religijnymi w wykonaniu Wojska Polskiego.

· JUBILEUSZ: W grudniu tego roku przeżywać będziemy Jubileusz 70-lecia naszej wspólnoty parafialnej, razem z bpem Wiesławem Lechowiczem, delegatem KEP ds. emigracji. Do albumu, który przygotowujemy, poszukujemy historycznych zdjęć z początków życia naszej parafii, z powstawania naszego kościoła, plebanii, klubu, z pielgrzymek parafialnych, z życia grup parafialnych. Prosimy o przynoszenie zdjęć do zakrystii. Będą zeskanowane i oddane właścicielom.

· PILNE: Poszukujemy osób, które mogłyby się zaangażować w prowadzenie liturgii dla dzieci podczas niedzielnych Mszy św. o godz. 9.00.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· Najbliższy Day Centre odbędzie się w czwartek, 12 września.

· Pomoc dla Szymonka: Ofiary na pomoc dla Szymonka można składać drogą elektroniczną poprzez GoFundMe. Należy wejść na stronę www.gofundme.com i poszukać Help Simon Get Better. Albo przynieść ofiarę w kopercie do zakrystii. Szymonek w najbliższych dniach poddany będzie skomplikowanej operacji. Pamiętajmy o nim również w naszych modlitwach.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £ 411.32;

Gift Aid:         £  361.00;

Biuletyny:      £    23.16;

Ofiara na kościół / kwiaty: W. Casson £ 20.00; Z. Kamińska £ 40.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 11 VIII 2019 - XIX Niedziela Zwykła

9.00    o Boże błogosławieństwo dla Anny i Łukasza Gwiazdowskich w 1-szą rocznicę ich małżeństwa

10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00    śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00    śp. Tadeusz Cieślak - int. Syn z Rodziną

 

Poniedziałek, 12 VIII 2019

10.30    śp. Maryla Jones (6 roczn. śmierci), rodzice Aniela i Stanisław Cichołaz, brat Janek Cichołaz - int. Depozyt

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 13 VIII 2019

10.30 śp. Jadwiga Sieńkowska (w dniu urodzin) - int. Depozyt

19.00 1) o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Andrzeja Zięby w dniu jego urodzin

2) śp. Dorota

 

Środa, 14 VIII 2019 - Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego

10.30 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Antonii Kamińskiej oraz jej Rodziców

 

Czwartek, 15 VIII 2019 - Uroczystość Wniebowzięcia NMP

11.00 o błogosławieństwo dla żyjących i dar życia wiecznego dla wszystkich zmarłych członków SPK - int. Depozyt

19.00 o Boże błogosławieństwo dla Wioletty, Pawła i Mateusza Kapłonów

 

Piątek, 16 VIII 2019

10.30 1) śp. Jadwiga Sieńkowska (6 roczn. śmierci) - int. Depozyt

2) dziękczynna za opiekę i otrzymane łaski w trudnym czasie żałoby - int. Z. Kamińska z Rodziną

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 17 VIII 2019 - Wspomnienie św. Jacka

18.00 1) śp. Roman (8 roczn. śmierci)

2) o błogosławieństwo Boże dla Agnieszki i Wojciecha Bogackich z okazji 8-mej rocznicy ich małżeństwa oraz opiekę Matki Bożej

dla ich Córek + CHRZEST: Róża Jamróz, Mikołaj Prokopiuk

Niedziela, 18 VIII 2019 - XX Niedziela Zwykła

9.00    śp. Jadwiga Sieńkowska (6 roczn. śmierci) - int. R. Przesmycka

10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00    śp. Franciszek Wronkowski (4 roczn. śmierci) - int. Małżonka z Rodziną

18.00    za zmarłych z rodziny Staszewskich i Stężyckich - int. Rodzina Stężyckich

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 784295