Biuletyn - 18 sierpnia 2019

• Trwają prace remontowe w naszej parafii. Przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia. Ofiary na remont można składać do skrzyni na balaskach. Jeśli ktoś może, prosimy o składanie ich w formie GiftAid.
  • W miesiącu sierpniu biskupi polscy zachęcają do podjęcia dobrowolnej abstynencji od spożywania napojów alkoholowych.
  • W każdą niedzielę sierpnia o godz. 19.00 zapraszamy do naszego klubu na wspólne śpiewanie pod hasłem "Śpiewać każdy może". Wstęp wolny. Zapewniamy herbatę, kawę i coś do kawy.
  • Biuro parafialne w sierpniu czynne jest jedynie w soboty: 16.00-17.30.
  • W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach wyłożonych na balaskach.
  • W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  • W przyszłą niedzielę będziemy żegnać o. Izaaka Adama Kusiona OFM. W  podziękowaniu za jego miesięczną posługę w naszej parafii będziemy mieli okazję wesprzeć go również materialnie po każdej Mszy św.
  • Rekolekcje kapłańskie w Swanwick - w dniach 2-5 września.
  • Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 4 września, o 19.30.
  • Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Polskiej Szkole Sobotniej - w sobotę, 7 września, o 9.15 w Bishop Ullathorne School.
  • Katolicki Ruch Dobroczynny Betel zaprasza na pierwsze spotkanie formacyjne, które odbędzie się w niedziele, 8 września, o 14.00. Podstawowym celem i przesłaniem Betel jest towarzyszenie człowiekowi słabemu i ubogiemu. Spotkanie rozpocznie się specjalną Mszą św., na którą w szczególności pragniemy zaprosić osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół. Więcej informacji pod nr tel. 07557.096.032.
  • Spotkanie Komitetu Jubileuszowego - w środę, 11 września, o 19.00.
  • Najbliższy Day Centre - w czwartek, 12 września, po Mszy św. o 10.30.
  • Rozpoczęcie najbliższego kursu przedmałżeńskiego - w sobotę, 14 września, po wieczornej Mszy św. Potrwa trzy kolejne soboty. Koszt uczestnictwa w kursie: £20 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
  • Spotkanie Kręgów Rodzin - w niedzielę, 15 września.
  • Parafialna Pielgrzymka do Walsingham - w sobotę, 12 października.
  • PIELGRZYMKI 2020: Na pierwszą pielgrzymkę do Ziemi Świętej na przełomie lutego i marca pozostała już tylko lista rezerwowa. Przypominamy pielgrzymom, że do 15 września należy dokonać wpłaty pierwszej transzy. Druga to pielgrzymka do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. Więcej szczegółów w zakrystii. Zapisy do końca listopada. W okresie ferii wielkanocnej, w dniach 13-18 kwietnia, organizujemy rodzinną pielgrzymkę do Medjugorje. W programie pielgrzymki również Tichalina, Wodospady Kravica i Mostar. Koszt pielgrzymki uzależniony jest od ilości uczestników, np. przy 15 osobach chętnych: 425 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy, za 40 osób chętnych: 310 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy. Dla dzieci oferujemy atrakcyjne obniżki cen. Więcej szczegółów w zakrystii. Zapisy do końca listopada.
  • Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuły o coraz bardziej agresywnej ideologii LGBT+, o bohaterskiej siostrze Deirdre Byrne lekarzu pro life, o śp. ks. Kazimierzu Orzechowskim kapłanie i aktorze, o przemijaniu życia i wiele innych. W tym numerze dodatek IPN pt. „Czas odwagi” o setnej rocznicy pierwszego powstania śląskiego.
  • PILNE: Poszukujemy osób, które mogłyby się zaangażować w prowadzenie liturgii dla dzieci podczas niedzielnych Mszy św. o godz. 9.00.
  • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
  • Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

Taca niedzielna: £ 438.39;

Gift Aid:         £  401.00;

Świece:         £    32.76;

Niedziela, 18 VIII 2019 - XX Niedziela Zwykła

9.00 śp. Jadwiga Sieńkowska (6 roczn. śmierci) - int. R. Przesmycka

11.00 śp. Franciszek Wronkowski (4 roczn. śmierci) - int. Małżonka z Rodziną