Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Biuletyn - 1 września 2019

· Dziś dzień szczególnej modlitwy w intencji ofiar wojny w 80-tą rocznicę jej wybuchu.

· Trwają prace remontowe w naszej parafii. Przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia. Ofiary na remont można składać do skrzyni na balaskach. Jeśli ktoś może, prosimy o składanie ich w formie GiftAid.

· Zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca - dzisiaj, po Mszy św. o 11.00.

· Od poniedziałku do czwartku kapłani PMK odbywać będą swoje coroczne rekolekcje kapłańskie w Swanwick. W programie Mszy św. będą zmiany. W poniedziałek zostanie odprawiona Msza św. poranna o 10.30. Od wtorku do czwartku nie będzie Mszy św. porannych. Natomiast zapraszamy na wieczorne adoracje z możliwością przyjęcia Komunii św.: w poniedziałek o 19.15 w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego oraz we wtorek i środę o 19.00 (godzinna adoracja w ciszy). W czwartek zapraszamy już na wieczorną Mszę św. o 19.00.

· Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 4 września, o 19.30.

· W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. o 10.30 i 19.00. Po wieczornej Mszy św. - spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o 17.30.

· Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Polskiej Szkole Sobotniej - w najbliższą sobotę o 9.15 w Bishop Ullathorne School.

· W przyszłą niedzielę rozpoczynamy liturgie dla dzieci na Mszy św. o 9.00. Wciąż poszukujemy osób pragnących zaangażować się w prowadzenie tych spotkań.

· Katolicki Ruch Dobroczynny Betel zaprasza na pierwsze spotkanie formacyjne, które odbędzie się w przyszłą niedzielę o 14.00. Podstawowym celem i przesłaniem Betel jest towarzyszenie człowiekowi słabemu i ubogiemu. Spotkanie rozpocznie się specjalną Mszą św., na którą w szczególności pragniemy zaprosić osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół. Więcej informacji pod nr tel. 07557.096.032.

· Najbliższe spotkanie Mężczyzn św. Józefa - w przyszłą niedzielę o 16.00.

· Spotkanie Komitetu Jubileuszowego - w środę, 11 września, o 19.00.

· Najbliższy Day Centre - w czwartek, 12 września, po Mszy św. o 10.30.

· Rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego - w sobotę, 14 września, po wieczornej Mszy św. Potrwa trzy kolejne soboty. Koszt uczestnictwa w kursie: £20 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.

· Obowiązkowe spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. w niedzielę, 15 września, po Mszy św. o 11.00.

· W niedzielę, 15 września, o godz. 14.00 zapraszamy na uroczystości przy grobach poległych lotników w Nuneaton przy Oaston Road (Nuneaton, CV11 6JZ). Obecny będzie sztandar naszej Polskiej Szkoły. Nie zabraknie modlitw po polsku.

· Spotkanie Kręgów Rodzin - w niedzielę, 15 września, o godz. 15.00.

· Wizyty u chorych odbędą się w przyszłym tygodniu.

· W sobotę, 28 września, o.15.00 zapraszamy do naszej świątyni, by z koronką w ręku pokornie prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. W rocznicę beatyfikacji bł. ks. Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, zapraszamy wszystkich, aby gdziekolwiek będą połączyli się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówili wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.

· Najbliższe spotkanie Pełna Łaski - w sobotę, 28 września. Będzie to dzień warsztatowo-rekolekcyjny prowadzony przez Annę Powideł, autorkę książki „Cesarzowa rodzi w domu” i założycielkę (wraz z mężem) organizacji FILOME w Polsce.

· Od 1 września zespół Senza Nome zaprasza w swoje szeregi wszystkich, którzy lubią muzykę. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane, wystarczą dobre chęci. Będzie to wyjątkowy sezon artystyczny ze względu na Jubileusz Parafii. Jest możliwość umówienia się na indywid. konsultacje wokalne: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

· Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę, 29 września, po wieczornej Mszy św.

· Parafialna Pielgrzymka do Walsingham - w sobotę, 12 października. Zapisy w zakrystii. Koszt uczestnictwa £10 od osoby.

· PIELGRZYMKI 2020: Zapraszamy wszystkich uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej na przełomie lutego i marca na obowiązkowe spotkanie organizacyjne w niedzielę, 22 września, po Mszy św. o 11.00. Przypominamy pielgrzymom, że do 15 września należy dokonać wpłaty pierwszej transzy. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. W okresie ferii wielkanocnych, w dniach 13-18 kwietnia, organizujemy rodzinną pielgrzymkę do Medjugorje. W programie pielgrzymki również Tichalina, Wodospady Kravica i Mostar. Koszt pielgrzymki uzależniony jest od ilości uczestników, np. przy 15 osobach chętnych: 425 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy, za 40 osób chętnych: 310 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy. Dla dzieci oferujemy atrakcyjne obniżki cen. Więcej szczegółów w zakrystii. Zapisy do końca listopada.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuły o 95-letniej pątniczce z Włoch, która dotarła na Jasną Górę, o Krzyżu na Giewoncie, o Kazimirowskim „wileńskim świętym Marcinie”, o papieskiej pielgrzymce do Babilonu, o słodkich przysmakach na zimę, o pięknym rejonie Jaworzna i wiele innych.

· Otwarta jest już Księga intencji mszalnych na przyszły rok.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna: £ 391.37;

Gift Aid:             £  271.00;

Świece:             £    64.86;

Ofiary na Kościół / remont / kwiaty: F. Vincent £ 100.00; bezimiennie £ 500.00; H. Jankowski £ 60.00; bezimiennie £ 20.00; M. Lubiński £ 40.00; B. Gzella £ 10.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 1 IX 2019 - XXII Niedziela Zwykła

9.00    śp. Helena Trella - int. Przyjaciel

10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00    śp. Lucyna (10 roczn. śmierci) i Adam Wąchała - int. Depozyt

18.00    śp. Stanisława Komar (8 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

 

Poniedziałek, 2 IX 2019

10.30    śp. Zdzisław Grzybowski (5 roczn. śmierci) - int. Syn Piotr

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 3 IX 2019 - Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Środa, 4 IX 2019

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Czwartek, 5 IX 2019 - Wspomnienie dowolne św. Matki Teresy z Kalkuty

19.00 o błogosławieństwo Boże dla p. Hanny Marzańskiej w dniu jej urodzin

 

Piątek, 6 IX 2019

10.30 śp. Bracia Andrzej, Stanisław, Franciszek, Rodzice Maria i Jan Szal - int. Z. Kamińska z Rodziną

19.00 w intencji Parafian

 

Sobota, 7 IX 2019

9.15 SZKOŁA SOBOTNIA: Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

18.00 o błogosławieństwo Boże i łaskę wiary dla Tomasza z okazji 40-tych urodzin - int. Przyjaciele Adriana i Marcin

CHRZEST: Maximilian Henryk Lisek, Riley David Power

 

Niedziela, 8 IX 2019 - XXIII Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Anny i Michała Gwiazdowskich z okazji zawarcia sakramentu małżeństwa

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Ewa Jankowska (10 roczn. śmierci) - int. Mąż z Rodziną

14.30 WSPÓLNOTA BETEL

18.00 śp. Stanisława Komar (8 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 784303