Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Biuletyn - 8 września 2019

 

· Trwają prace remontowe w naszej parafii. Przepraszamy za wszelkie z tym związane utrudnienia. Ofiary na remont można składać do skrzyni na balaskach. Jeśli ktoś może, prosimy o składanie ich w formie GiftAid.

· Rozpoczynamy liturgie dla dzieci na Mszy św. o 9.00. Wciąż poszukujemy osób, które chciałyby zająć się prowadzeniem katechez dla dzieci.

· Katolicki Ruch Dobroczynny Betel zaprasza o 14.00 na spotkanie formacyjne. Spotkanie rozpocznie się Mszą św., na którą pragniemy zaprosić osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół. Więcej informacji tel. 07557.096.032.

· Najbliższe spotkanie Mężczyzn św. Józefa - dzisiaj, o 16.00.

· Spotkanie Komitetu Jubileuszowego - w środę o 19.00.

· Najbliższy Day Centre - w czwartek po Mszy św. o 10.30.

· Wizyty u chorych odbędą się wg następującego harmonogramu:

czwartek, 12 IX: x Proboszcz: Zajkowska, Roberts, Ostrowska.

piątek, 13 IX: szafarz Jacek: Kunze, Dubiel, Głowacz, Niezgorska; szafarz Andrzej: Musiolik, Piórkowska, Kobylak, Pasik; x Proboszcz: Jawdoszak, Ruła, Pacut.

sobota, 14 IX: x Proboszcz: Skrzeczkowska, Burtni, Jabłońska, Hołowenko.

niedziela, 15 IX: szafarz Bogdan: Kler, Filak; szafarz Dariusz: Kolmas; szafarz Mariusz: Cetkowska, Faltyn, Romanowska, Merdzio.

· W sobotę w Bishop’s Ullathorne School zaraz po apelu obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

· Rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego - w sobotę po wieczornej Mszy św. Potrwa trzy kolejne soboty. Koszt: £20 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.

· Obowiązkowe spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. w niedzielę, 15 września, po Mszy św. o 11.00.

· W niedzielę, 15 września, o godz. 14.00 zapraszamy na uroczystości przy grobach poległych lotników w Nuneaton przy Oaston Road (Nuneaton, CV11 6JZ). Obecny będzie sztandar naszej Polskiej Szkoły. Nie zabraknie modlitw po polsku.

· Spotkanie Kręgów Rodzin - w niedzielę, 15 września, o godz. 15.00.

· W niedzielę, 22 września, w dniu parafialnego odpustu, po Mszach św. o 9.00 i 11.00 zapraszamy wszystkich na smaczny i pełen atrakcji kiermasz charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na skomplikowane i długotrwałe leczenie naszego małego parafianina - Szymonka. Odpust ku czci św. Stanisława Kostki to doskonała okazja na to, by otworzyć serce i okazać miłosierdzie bliźniemu w potrzebie. Dobro zawsze wraca do ofiarodawcy. Dla Szymonka będzie również w tym dniu zbierana ofiara po wszystkich Mszach świętych. Prosimy także o przynoszenie na plebanię fantów w dobrym stanie, które uatrakcyjnią loterię fantową, a w dniu kiermaszu ciast i łakoci. Niech ten kiermasz będzie naszym pospolitym ruszeniem z pomocą i erupcją wielkiego dobra w naszej wspólnocie.

· W sobotę, 28 września, o.15.00 zapraszamy do naszej świątyni, by z koronką w ręku pokornie prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. W rocznicę beatyfikacji bł. ks. Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, zapraszamy wszystkich, aby gdziekolwiek będą połączyli się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówili wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.

· Najbliższe spotkanie Pełna Łaski - w sobotę, 28 września. Będzie to dzień warsztatowo-rekolekcyjny prowadzony przez Annę Powideł, autorkę książki „Cesarzowa rodzi w domu” i założycielkę (wraz z mężem) organizacji FILOME w Polsce.

· Zespół Senza Nome zaprasza w swoje szeregi wszystkich, którzy lubią muzykę. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane, wystarczą dobre chęci. Będzie to wyjątkowy sezon artystyczny ze względu na Jubileusz Parafii. Jest możliwość umówienia się na indywidualne konsultacje wokalne: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

· Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę, 29 września, po wieczornej Mszy św.

· Parafialna Pielgrzymka do Walsingham - w sobotę, 12 października. Pielgrzymce będzie przewodniczyć bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy łomżyński, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Zapisy w zakrystii. Koszt uczestnictwa £10 od osoby.

· PIELGRZYMKI 2020: Zapraszamy wszystkich uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej na przełomie lutego i marca na obowiązkowe spotkanie organizacyjne w niedzielę, 22 września, po Mszy św. o 11.00. Przypominamy pielgrzymom, że do 15 września należy dokonać wpłaty pierwszej transzy. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 5-12 października. Koszt pielgrzymki to 6780 PLN plus 380 USD. W okresie ferii wielkanocnych, w dniach 13-18 kwietnia, organizujemy rodzinną pielgrzymkę do Medjugorje. W programie pielgrzymki również Tichalina, Wodospady Kravica i Mostar. Koszt pielgrzymki uzależniony jest od ilości uczestników, np. przy 15 osobach chętnych: 425 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy, za 40 osób chętnych: 310 GBP plus 100-150 GBP za bilet lotniczy. Dla dzieci oferujemy atrakcyjne obniżki cen. Więcej szczegółów w zakrystii. Zapisy do końca listopada.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuły o spotkaniu młodych z Polski i Węgier w Krasiczynie, o stanie polskich kolei, o wizycie papieża Franciszka w Afryce, o płonącej Amazonii, o gazetowych dietach i wiele innych.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna:          £  510.59;

Taca - MB Częstochowskiej:              £    85.28;

Gift Aid:             £  402.00;

Biuletyny:         £    27.57;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 8 IX 2019 - XXIII Niedziela Zwykła

9.00        o błogosławieństwo Boże dla Anny i Michała Gwiazdowskich z okazji zawarcia sakramentu małżeństwa

10.30        NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00        śp. Ewa Jankowska (10 roczn. śmierci) - int. Mąż z Rodziną

14.30        WSPÓLNOTA BETEL

18.00        o błogosławieństwo Boże dla Adriany i Marcina z okazji 6-tej rocznicy ich małżeństwa

Poniedziałek, 9 IX 2019

10.30        śp. Gabriela (2 roczn. śmierci) - int. Syn Paweł z Narzeczoną

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 10 IX 2019

10.15 o błogosławieństwo Boże dla Marty i Dariusz z okazji 9-tej rocznicy ich małżeństwa

19.00 dziękczynno-błagalna za okazane łaski, z prośbą o dalszą opiekę dla Męża Łukasza Łakomiec - int. Małżonka z Dziećmi

Środa, 11 IX 2019

10.15 w intencji Parafian

Czwartek, 12 IX 2019

10.15 o zdrowie dla Macieja w przeddzień operacji - int. Rodzice

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 13 IX 2019 - Wspomnienie św. Jana Chryzostoma

10.30 śp. Wacław Kamiński, rodzice Otylia i Wacław Kamińscy - int. Z. Kamińska z Rodziną

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 14 IX 2019 - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

15.00 ŚLUB: Wiśniewska - Pietrajczuk

18.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę dla całej rodziny Edyty i Kacpra z okazji 40-tej rocznicy małżeństwa

Niedziela, 15 IX 2019 - XXIV Niedziela Zwykła

9.00 śp. wujek Julian Kimmer + CHRZEST: Henryk Zalewski

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. rodzice Maria i Piotr Pietruszkiewicz - int. F. Vincent

18.00 dziękczynna w 17-tą rocznicę Sakramentu Chrztu św. Magdy, Mai i Mikołaja za otrzymane łaski i dar Chrztu św., z prośbą o łaskę wytrwania w wierze przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej - int. kochający Rodzice

 

 

 

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 784317