• Siostry i Bracia, znaleźliśmy się w wyjątkowej sytuacji. Wiele aspektów naszego życia uległo zmianom. Dotyczy to również sposobów wyrażania naszej wiary. Dziękuję wszystkim za zrozumienie, że ze względu na oficjalne stanowisko władz Kościoła w Anglii i Walii, ale przede wszystkim ze względu na wzajemne bezpieczeństwo, ochronę życia i wsparcie narodowej służby zdrowia, w obecnym czasie nie wolno nam gromadzić się w kościołach, aby publicznie wyrażać nasz kult religijny. Msza św. w naszym kościele jest sprawowana tylko bez udziału wiernych. Zakaz ten obowiązuje od soboty, 21 marca, aż do odwołania. Zawieszone są wszystkie spotkania grup parafialnych. Biskupi Anglii i Walii udzielili dyspensy od obowiązku fizycznego uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, zalecając jednak, aby w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. poprzez media społecznościowe i przyjęcie Komunii świętej na sposób duchowy. W miarę naszych możliwości technicznych uruchomiliśmy transmisję on-live z naszego kościoła na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry. Zapraszamy przed ekrany monitorów na Msze św. według harmonogramu, który znajduje się w biuletynie. Spróbujmy nieco inaczej przeżyć najbliższy czas. Będziemy razem - duchowo. Msze św. będą dalej sprawowane w naszym kościele. Z tym że będzie to tylko jedna Msza św. każdego dnia. Wszystkie zamówione intencje będą na bieżąco odprawiane. Proszę sprawdzać biuletyn.
  • Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy dzisiaj Okres Wielkanocny. W liturgii rozpoczynamy 9 Tydzień Zwykły. Informacja dla czytających lekcje: przeżywamy w tym roku liturgicznym rok A w cyklu niedzielnym i rok II w cyklu powszednim.
  • Msze św. w tygodniu sprawowane będą od poniedziałku tylko o godz. 19.00.
  • W poniedziałki i piątki zapraszamy online o godz. 19.30 na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy zaraz po celebracji Mszy św.
  • W tym tygodniu, w poniedziałek przypada Święto NMP, Matki Kościoła, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na Msze św. o godz. 19.00.
  • W najbliższą sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca świętego już o godz. 17.30
  • DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH: Zdaję sobie sprawę, że wszyscy bez wyjątku martwicie się o uroczystość I-Komunii świętej Waszych dzieci. Jest to również i moja troska jako Waszego duszpasterza oraz Pani Hanny Marzańskiej, dyrektor naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Termin majowy minął. Obiecuję, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zorganizujemy w najszybciej dostępnym i odpowiednim dla każdego z nas terminie. Dołączymy do tego wszystkie dzieci, które planowały Komunię świętą zorganizować w Polsce. Nikogo nie pozostawimy bez opieki. Dzieci na lekcjach religii przerobiły już niemal cały materiał. Pozostały trzy lekcje nr 18-20 (str. 72-83). Bardzo proszę, aby rodzice popracowali z dziećmi nad tymi lekcjami w domu. Proszę też pomóc dzieciom z przygotowaniem do pierwszej spowiedzi świętej. Niech dobry Bóg da nam dużo sił, abyśmy przetrwali ten trudny czas. Troszczcie się o siebie. Pozostańcie w domach.
  • DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA: Wszyscy jesteśmy świadomi, że czas Uroczystości Bierzmowania w naszej parafii przewidziany w Niedzielę Miłosierdzia Bożego nie był możliwy do realizacji. Obiecuję, że uroczystość zorganizujemy w pierwszym możliwym terminie. Póki co, powtarzajmy przerobiony materiał. Pozostały nam jeszcze dwie katechezy do przeprowadzenia. Przerobimy je w najbliższym  czasie.
  • W tym tgodniu są ostatnie dwa zgłoszenia na relikwie naszego Świętego Patrona. Jeżeli ktoś z Parafian chciałby je przyjąć do siebie, proszę o telefon. Ze względu na czas izolacji, bardzo prosimy przekazywać obraz i relikwie bezpośrednio następującym po kolei osobom. Proszę o telefon, podam nr kontaktowy tych osób.
  • Dziękujemy także wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Kilka osób pytało w jaki sposób wesprzeć parafię. W chwili obecnej tylko dokonując przelew na konto parafii. Dziękujemy za Waszą odpowiedzialną postawę wobec utrzymania naszego kościoła, opłacenia rachunków, podatków, etc. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57).

Ewangelia według św. Jana ściśle łączy wydarzenie zesłania Ducha Świętego ze śmiercią i zmartwychwstaniem Zbawiciela. W Wielki Piątek Jezus na krzyżu "oddał Ducha", a w niedzielę Zmartwychwstania wzywa do Jego przyjęcia: Weźmijcie Ducha Świętego! Otworzyć się na Ducha Świętego to poddać się Jego wyzwalającej mocy: uwierzyć w niestrudzoną Bożą miłość i zacząć nią żyć. To dać się ponieść, zamiast iść pod wiatr. Doświadczając działania Ducha Świętego, przestajemy narzekać na życie i męczyć się rytualną religijnością, a stajemy się tym, kim mamy być z natury: dziećmi Boga i braćmi dla siebie.

Ks. Jarosław Januszewski, "Oremus"; maj 2008, s. 55-56

Niedziela, 31 V 2020 - Zesłanie Ducha Świętego

10.45    LITANIA LORETAŃSKA DO MATKI BOŻEJ

11.00    dziękczynna za otrzymane łaski i z prośbą o potrzebne przez ręce Maryi i św. Józefa dla Anety i Dariusza Malinowskich z okazji 24-tej rocznicy Sakramentu Małżeństwa