• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż w naszych kościołach obowiązują restrykcje sanitarne: odstęp jednego metra. W kościele oznaczone są miejsca, na których można usiąść. Obowiązkowo przynosimy ze sobą maseczki. Komunię św. przyjmujemy jedynie na rękę. Podczas Mszy św. nie będzie śpiewu. Obowiązuje dyspensa od niedzielnego obowiązku uczestniczenia we Mszy św., zwłaszcza dla osób starszych, schorowanych i tych, którzy się boją uczestniczyć już w publicznych zgromadzeniach ze względu na pandemię. Biskupi Anglii i Walii w swoim liście do wszystkich katolików zachęcają, aby ze względu na udzieloną dyspensę uczestniczyć we Mszy św. w ciągu tygodnia, kiedy jest mniej osób w kościele. Msze św. online są transmitowane jedynie w niedziele, na Mszach św. o godz. 11.00.
 • Wciąż poszukujemy stewardów lub stewardess do naszego kościoła na każdy dzień tygodnia - jest to wymóg otwarcia kościoła. Kościół będziemy mogli otwierać tylko wówczas, kiedy będą obecni stewardzi. Zgłoszenia do p. Małgosi Musiał: 07557.096.032.
 • Zapraszamy na godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałki i piątki od godz. 19.00. Będzie wówczas możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Biuro parafialne czynne jest w stałych godzinach urzędowania: wtorki 11.00-12.30, czwartki 17.30-18.30 i soboty 16.00-17.30.
 • Możliwe są już spotkania grup parafialnych - oczywiście, przy zachowaniu wszelkich zaleceń sanitarnych.
 • W tym tygodniu przypadają święta: w środę - św. Marii Magdaleny, w czwartek - św. Brygidy, Patronki Europy i w sobotę - św. Jakuba, Apostoła.
 • Od 6 do 30 sierpnia ksiądz proboszcz będzie przebywał na urlopie. Zastępować go będzie o. Izaak Adam Kusion OFM. W tym czasie biuro parafialne będzie nieczynne. Dlatego bardzo prosimy wszystkie sprawy biurowe uregulować przed tym terminem.
 • Od początku września w naszej parafii zamieszka rezydent, ks. dr Maciej Krulak, krajowy duszpasterz Domowego Kościoła.
 • Spotkania Rady Administracyjnej i Duszpasterskiej odbędą się w pierwszych dniach września.
 • DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH: Na spotkaniu z Komitetem Komunijnym ustalono ostateczną datę uroczystości pierwszej Komunii świętej na niedzielę, 18 października. Bardzo prosimy o szybką odpowiedź, które z dzieci będą w niej uczestniczyć. W sobotę przed uroczystością odbędzie się pierwsza spowiedź dzieci i ceremonia odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. W zależności od restrykcji sanitarnych odbędzie się albo jedna Msza św. o godz. 11.00 albo dwie Msze św. o godz. 10.00 i 13.00. Więcej informacji na specjalnym linku szkolnym. 
 • DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA: Uroczystość bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 13 września, na Mszy św. wieczornej. Sakramentu udzieli ks. prał. Stefan Wylężek, rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, który będzie gościem naszej uroczystości odpustowej. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 6 września, po wieczornej Mszy św. W sobotę, 12 września, przewidziana jest spowiedź św. przed uroczystością bierzmowania.
 • We wrześniu zaprosiliśmy do parafii wystawę pt. „Dzieje Drugiego Korpusu inaczej”. Towarzyszyć jej będzie grupa rekonstrukcyjna, która będzie nam opowiadała o bohaterach czasów ostatniej wojny - towarzyszach gen. Władysława Andersa.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57).
 • POGRZEB: We wtorek, 28 lipca, odbędzie się w naszym kościele pogrzeb naszej parafianki, śp. Barbary Pacyniak, l. 64. Niech dobry Bóg obdarzy ją radością życia wiecznego…
 • Przypominamy, że od piątku, 24 lipca, w całej Anglii obowiązkowe będzie noszenie maseczek przy zakupach i w środkach komunikacji publicznej.

Królestwo Boże jest w pierwszej chwili prawie niezauważalne – jak zaczyn w cieście albo ziarnko gorczycy. A jednak ma ono moc przemienić całą rzeczywistość, w której żyjemy. Jego siłą jest sam Jezus Chrystus. On zachęca nas w dzisiejszej przypowieści, abyśmy czekali i byli cierpliwi. To On zatroszczy się o plony, da wzrost ziarnu. Do nas należy pielęgnowanie królestwa, które jest wśród nas. Dokonuje się to przez modlitwę w Duchu Świętym, „gdy bowiem nie umiemy się modlić tak jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami”.

o. Łukasz Kubiak OP, „Oremus” lipiec 2005, s. 79


Niedziela, 19 VII 2020 - XVI Niedziela Zwykła

9.00 dziękczynno-błagalna w intencji Elżbiety Góralczyk z okazji jej 18-tych urodzin - int. Rodzice i Siostry

11.00 śp. Zbigniew Maciejewski - int. Małżonka

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Anety i Wojciecha Kowalewskich z okazji 3-ciej rocznicy ich małżeństwa

Poniedziałek, 20 VII 2020

10.30 w podziękowaniu Bogu i Matce Najświętszej za okazane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla całej Rodziny - int. T. Garlicka

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 21 VII 2020

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Hani Gronka z okazji rocznicy Chrztu św. - int. Rodzice i Braciszek

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Moniki i Ryszarda Kalisz z okazji 18-tej rocznicy ich małżeństwa oraz o opiekę Matki Bożej dla ich dzieci: Michała, Dominiki i Szymona

Środa, 22 VII 2020 - Święto św. Marii Magdaleny

10.30 śp. Mikołaj i Leszek - int. T. Garlicka

Czwartek, 23 VII 2020 - Święto św. Brygidy

10.30 w intencji Parafian

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 24 VII 2020 - Wspomnienie św. Kingi

10.30 śp. Bolesław Łączny (31 roczn. śmierci) - int. Małżonka z Rodziną

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 25 VII 2020 - Święto św. Jakuba, Apostoła

15.00 ŚLUB: Katarzyna Biegańska - Waldemar Stężycki

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Małgorzaty i Tomasza Ołówek z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa

Niedziela, 26 VII 2020 - XVII Niedziela Zwykła

  9.00 o błogosławieństwo Boże dla Antosia z okazji pierwszych urodzin - int. M. Kamińska

11.00 śp. Kazimierz Musiolik, Antoni Radczyk, Emilia i Aleksander Wolski - int. D. Maciejewska

18.00 śp. Marek Marzycki - int. Syn Krzysztof z Rodziną