• PCM Coventry
  • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A

· Siostry i Bracia, znaleźliśmy się w wyjątkowej sytuacji. Wiele aspektów naszego życia uległo zmianom. Dotyczy to również sposobów wyrażania naszej wiary. Dziękuję wszystkim za zrozumienie, że ze względu na oficjalne stanowisko władz Kościoła w Anglii i Walii, ale przede wszystkim ze względu na wzajemne bezpieczeństwo, ochronę życia i wsparcie narodowej służby zdrowia, w obecnym czasie nie wolno nam gromadzić się w kościołach, aby publicznie wyrażać nasz kult religijny. Msza św. w naszym kościele jest sprawowana tylko bez udziału wiernych. Zakaz ten obowiązuje od soboty, 21 marca, aż do odwołania.

· Biskupi Anglii i Walii udzielili dyspensy od obowiązku fizycznego uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, zalecając jednak, aby w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. poprzez media społecznościowe i przyjęcie Komunii świętej na sposób duchowy. 

· Spróbujmy nieco inaczej przeżyć najbliższy czas. Będziemy razem - duchowo. Msze św. będą dalej sprawowane w naszym kościele. Z tym że będzie to tylko jedna Msza św. każdego dnia. Wszystkie zamówione intencje będą na bieżąco odprawiane. W niektórych przypadkach będą przesunięte o kilka dni, za co serdecznie przepraszam. Szczegółowy plan ukazywać się będzie w aktualnym biuletynie. W miarę naszych możliwości technicznych uruchomiliśmy transmisję on-live z naszego kościoła na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry: https://www.facebook.com/Polska-Wspólnota-Katolicka-w-Coventry-370927483030006/.

· Dzisiaj szczególny dzień dla Kościoła w Anglii i Walii. W Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham nastąpi zawierzenie siebie i Anglii Matce Chrystusa. Również w naszej parafii odnawiać będziemy ten akt oddania Matce Bożej podczas Mszy św.

· Wszystkie spotkania grup parafialnych i wszelkie spotkania formacyjne są zawieszone do czasu odwołania.

· DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH: Zdaję sobie sprawę, że wszyscy bez wyjątku martwicie się o uroczystość I-Komunii świętej Waszych dzieci. Jest to również i moja troska jako Waszego duszpasterza oraz Pani Hanny Marzańskiej, dyrektor naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Termin 17 maja jest wciąż odległy, a zarazem, patrząc na wydarzenie dookoła nas, tak bardzo bliski. Nie wiemy, czy uda nam się w tej sytuacji dotrzymać terminu. Obiecuję, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zorganizujemy, jeśli nie w wyznaczonym terminie, to w najszybciej dostępnym i odpowiednim dla każdego z nas. Dołączymy do tego wszystkie dzieci, które planowały Komunię świętą zorganizować w Polsce. Nikogo nie pozostawimy bez opieki. Dzieci na lekcjach religii przerobiły już niemal cały materiał. Pozostały trzy lekcje nr 18-20 (str. 72-83). Bardzo proszę, aby rodzice popracowali z dziećmi nad tymi lekcjami w domu. Proszę też pomóc dzieciom z przygotowaniem do pierwszej spowiedzi świętej. Niech dobry Bóg da nam dużo sił, abyśmy przetrwali ten trudny czas. Troszczcie się o siebie. Pozostańcie w domach.

· DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA: Wszyscy jesteśmy świadomi, że czas Uroczystości Bierzmowania w naszej parafii przewidziany na niedzielę, 19 kwietnia, nie będzie możliwy do realizacji. Ksiądz Rektor, który miał udzielić tego sakramentu wciąż przebywa w Polsce, dochodząc do siebie po poważnej operacji bajpasów. Nikt z nas nie jest w stanie na dzień dzisiejszy powiedzieć, kiedy powróci do Wielkiej Brytanii. Obiecuję, że Uroczystość Bierzmowania zorganizujemy w pierwszym możliwym terminie. Póki co, powtarzajmy przerobiony materiał. Pozostały nam jeszcze dwie katechezy do przeprowadzenia. Przerobimy go w najbliższym  czasie.

· Najnowszy numer Gościa Niedzielnego dostępny jest w wersji elektronicznej na stronie: https://www.igomedia.pl/Zamow-GN.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje w tym tygodniu do p. Małgorzaty Zimnej, za tydzień do p. Marcina Garńca. Natomiast Relikwie św. Stanisława Kostki wędrują dzisiaj do pp. Darii i Tomasza Łysików, za tydzień do pp. Agata i Łukasz Bogucckich. Ze względu na kwarantannę Proboszcza, bardzo  przekazywać obraz i relikwie bezpośrednio następującym po kolei osobom. Proszę o telefon, podam nr kontaktowy tych osób. 

· POGRZEB: W środę, 11 marca, zmarła nasza długoletnia parafianka, śp. Stanisława Merdzio, lat 93. Jej pogrzeb odbędzie się na cmentarzu przy London Road w piątek, 3 kwietnia, o godz. 12.30. Pogrzeb prowadzić będzie ks. Ireneusz Maraszkiewicz z West Bromwich. Niech dobry Bóg obdarzy naszą zmarłą radością życia wiecznego…

· Dziękujemy także wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Kilka osób pytało w jaki sposób wesprzeć parafię. W chwili obecnej tylko dokonując przelew na konto parafii. Dziękujemy za Waszą odpowiedzialną postawę wobec utrzymania naszego kościoła, opłacenia rachunków, podatków, etc. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57).

· Kościoły nasze są w tym czasie zamknięte dla naszej indywidualnej modlitwy. Nie udzielamy Komunii świętej, ani sakramentu pokuty i pojednania. Proszę o zrozumienie. Ze względu na kwarantannę, którą przeżywam, bardzo proszę o nieskładanie wizyt na plebanii. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas. ZOSTAŃCIE W DOMACH.


Niedziela, 29 III 2020 - V Niedziela Wielkiego Postu

11.00   śp. Leon Kitt - int. Małżonka

 

Poniedziałek, 30 III 2020

10.30   o błogosławieństwo Boże dla córki Cezarii Gardiner z okazji jej urodzin - int. Rodzice

 

Wtorek, 31 III 2020

19.00   o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Adrianny z okazji jej urodzin - int. Córki z Mamą Grażyną

 

Środa, 1 IV 2020

10.30 śp. Jadwiga i Zygmunt Zawadzccy - int. Córka z Rodziną

 

Czwartek, 2 IV 2020

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Eweliny z okazji 30-tych urodzin

 

Piątek, 3 IV 2020

10.30 śp. Zbigniew Maciejewski i jego rodzice Eleonora i Stanisław - int. Małżonka + DROGA KRZYŻOWA

 

Sobota, 4 IV 2020

18.00 śp. Jan Pribil - int. Syn Marcel z Rodziną

 

Niedziela, 5 IV 2020 - Niedziela Palmowa

11.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną