• PCM Coventry
  • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A

• Na Mszy św. o godz. 11.00 29-cioro Dzieci otrzyma swoją pierwszą Komunię świętą. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  • W całej Polsce obchodzony jest dzisiaj Dzień Matki. Pamiętajmy o przekazaniu im naszych życzeń.
  • Zapraszamy, wraz z naszymi Dziećmi Komunijnymi, od poniedziałku do piątku, na Msze św. o godz. 19.00 z okazji Białego Tygodnia.
  • Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe po każdej Mszy św. o godz. 10.30.
  • W czwartek, ze względu na udział proboszcza w spotkaniu powierników PMK w Laxton Hall, nie będzie Mszy św. porannej. Uczestników Day Centre zapraszamy bezpośrednio do klubu o godz. 11.30. Zapisy na to spotkanie - w zakrystii.
  • W czwartek nieczynne będzie biuro parafialne, przepraszamy.
  • W piątek przypada Święto Nawiedzenia NMP. Msze św. o godz. 10.30 i 19.00.
  • W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30
  • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Na Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi Procesja Eucharystyczna wokół Kościoła. Do przygotowania czterech ołtarzy zapraszamy Polską Szkołę Sobotnią, Żywy Różaniec, Domowy Kościół oraz Kadetów i Wolontariuszy Maltańskich.
  • Za pobożne uczestnictwo w uroczystej Procesji Eucharystycznej będzie można uzyskać odpust zupełny.
  • W Polsce dzień ten obchodzony jest jako Święto Dziękczynienia. Zostało ono ustanowione w 2008 roku. Odwołuje się do historycznych tradycji - jest kontynuacją inicjatyw podjętych jeszcze w czasach Sejmu Czteroletniego (1792), kiedy postanowiono złożyć Bogu specjalny dar wotywny w podzięce za możliwość uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Darem tym miało być powstanie Świątyni Najwyższej Opatrzności, która została wybudowana na Wilanowie.
  • Zmiana tajemnic Różańca św., ze względu na Boże Ciało - dopiero za dwa tygodnie.
  • Wizyty u chorych będą miały miejsce w przyszłym tygodniu.
  • Polska Misja Katolicka zaprasza w sobotę, 15 czerwca, do Laxton Hall na Święto Rodziny z Rodziną Ulmów. Gościem specjalnym będzie abp Wiktor Skworc, biskup senior katowicki. Konferencję nt. „Rodzina Ulmów inspiracją dla rodzin dzisiaj” wygłosi ks. Krzysztof Biela.
  • Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Dniach Młodych – ewangelizacyjnym spotkaniu młodzieży (w wieku od 13-17 lat) z polskich parafii w Wielkiej Brytanii.  Organizatorem jest Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii. Zjazd młodzieży zaczyna się w piątek, 12 lipca, wieczorem i kończy się w niedzielę, 14 lipca. W programie odbędą się koncerty, spotkania, modlitwy. Konieczne są namioty. Zgłoszenia tylko do dnia 9 czerwca lub do osiągnięcia limitu 180 osób. Koordynatorem wyjazdu z naszej parafii jest pan Darek Malinowski: 07517.587.244.
  • Ks. kan. Bogdan Kołodziej, rektor PMK, zaprasza na VIII Światowy Kongres Rodzin Polonijnych pod hasłem „Rodzina Polonijna miejscem spotkania i rozwoju”, który odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia w Brukseli. Więcej informacji na plakacie w gablotce przed plebanią.
  • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
  • Ogłaszamy zapisy na 8-dniową Pielgrzymkę do Libanu śladami św. Charbela w dniach 30 października - 6 listopada. Koszt pielgrzymki 6990 PLN plus 230 USD. Program jest niezwykle atrakcyjny. Po więcej informacji zapraszamy do zakrystii. Zgłoszenia do końca czerwca.
  • W zakrystii wciąż można nabyć książki o „Historii Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” oraz o długoletnim proboszczu parafii i budowniczym kościoła, ks. prał. Celestynie Sowińskim „Posłany do Coventry”. Obie książki w cenie £20 za sztukę.
  • POGRZEB: W poniedziałek, 20 maja, zmarł zaopatrzony sakramentami świętymi śp. Kazimierz Pierściński, l. 70. Niech miłosierny Bóg obdarzy Go radością życia wiecznego…
  • WYBORY: W niedzielę, 9 czerwca, odbędą się Wybory do Parlamentu Europejskiego. W naszym klubie będzie siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 239. Rejestracja do wzięcia udziału w wyborach tylko drogą elektroniczną do wtorku, 4 czerwca, pod adresem: https://ewybory.msz.gov.pl/m.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £ 427.15;

Kolekta specjalna - Archidiecezja Birmingham: £199.62;

Gift Aid: £ 318.00;

Biuletyny: £20.58;

Na Kościół: H. Jankowski £ 30.00;

Niedziela, 26 V 2024 - Niedziela Trójcy Najświętszej

08.00 śp. Józef Biskupski (22 roczn. śmierci) - int. Anna Grabowska

11.00 o błogosławieństwo Boże dla Dzieci przystępujące do pierwszej Komunii św.

18.00 o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla Rodziny English

Poniedziałek, 27 V 2024

10.30 śp. Mama Bronisława (roczn. śmierci), Ojciec Jan, Mama Józefa, Siostra Bogumiła - int. A. Ignatowicz

Wtorek, 28 V 2024 - Wspomnienie bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego