• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Bożego Ciała. Na Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi Procesja Eucharystyczna wokół Kościoła. Za pobożne uczestnictwo w tej Procesji można uzyskać odpust zupełny.
 • W Polsce dzień ten obchodzony jest jako Święto Dziękczynienia. Zostało ono ustanowione w 2008 roku. Odwołuje się do historycznych tradycji - jest kontynuacją inicjatyw podjętych jeszcze w czasach Sejmu Czteroletniego (1792), kiedy postanowiono złożyć Bogu specjalny dar wotywny w podzięce za możliwość uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Darem tym miało być powstanie Świątyni Najwyższej Opatrzności, która została wybudowana na Wilanowie.
 • Wizyty u chorych w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:
  niedziela, 2 czerwca: Szafarz Paweł Różański (od 10.30): Rutowicz; Szafarz Marcin Suwalski (od 12.30): Kenyan, Dubiel; Proboszcz (od 13.00): Jabłońska, Chustecka, Czaja, Śmierciak, Musiolik;
  poniedziałek, 3 czerwca: Szafarz Łukasz Łakomiec (od 11.30): Kubasiewicz, Jagielski, Kosiński; Proboszcz (od 13.30): Szafaryn, Wronkowska, Kunikowska;
  wtorek, 4 czerwca: Szafarz Prof. Marek Marzański (od 11.30): Jaszczyk, Królewiak, Kler;
  środa, 5 czerwca: Szafarz Andrzej Ankowski (od 15.30): Carr, Pacut, Malinowska;
  sobota, 8 czerwca: Szafarz Waldemar Stężycki (od 11.00): Plewa, Kunze, Kulpa; Szafarz Andrzej Zięba (od 12.00): Jankowski, Ostrowska, Kisiel, Kobylak;
  niedziela, 9 czerwca: Szafarz Mariusz Ćwiok (od 14.00): Cetkowska, Ignatowicz. 
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W najbliższą środę Msza św. poranna odprawiona zostanie już o godz. 8.00.
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę o godz. 19.30.
 • W najbliższy czwartek nie będzie Mszy św. porannej o godz. 10.30, przepraszamy.
 • W najbliższy piątek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Jest to równocześnie Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość, tego dnia nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 • W najbliższą sobotę dzieci i młodzież naszej Polskiej Szkoły Sobotniej wezmą udział w Wesołym Dniu Dziecka w Laxton Hall. Jako wolontariusze posługiwać tam będą nasi Kadeci i Wolontariusze Maltańscy.
 • Zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca - w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 12 czerwca, o godz. 19.30.
 • Polska Misja Katolicka zaprasza w sobotę, 15 czerwca, do Laxton Hall na Święto Rodziny z Rodziną Ulmów. Gościem specjalnym będzie abp Wiktor Skworc, biskup senior katowicki. Konferencję nt. „Rodzina Ulmów inspiracją dla rodzin dzisiaj” wygłosi ks. Krzysztof Biela.
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - we wtorek, 18 czerwca, po Mszy św. o godz. 19.00.
 • Ostatnie przedwakacyjne spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa odbędzie się w piątek, 21 czerwca, o godz. 20.00.
 • Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Dniach Młodych – ewangelizacyjnym spotkaniu młodzieży (w wieku od 13-17 lat) z polskich parafii w Wielkiej Brytanii.  Organizatorem jest Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii. Zjazd młodzieży zaczyna się w piątek, 12 lipca, wieczorem i kończy się w niedzielę, 14 lipca. W programie odbędą się koncerty, spotkania, modlitwy. Konieczne są namioty. Zgłoszenia tylko do 9 czerwca. Koordynatorem wyjazdu z naszej parafii jest pan Darek Malinowski: 07517.587.244. 
 • Ks. kan. Bogdan Kołodziej, rektor PMK, zaprasza na VIII Światowy Kongres Rodzin Polonijnych pod hasłem „Rodzina Polonijna miejscem spotkania i rozwoju”, który odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia w Brukseli. Więcej informacji na plakacie w gablotce przed plebanią.
 • Ogłaszamy zapisy na 8-dniową Pielgrzymkę do Libanu śladami św. Charbela w dniach 30 października - 6 listopada. Koszt pielgrzymki 6990 PLN plus 230 USD. Program jest niezwykle atrakcyjny. Po więcej informacji zapraszamy do zakrystii. Zgłoszenia do końca czerwca.
 • WYBORY: Za tydzień, w niedzielę, 9 czerwca, odbędą się Wybory do Parlamentu Europejskiego. W naszym klubie będzie siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 239. Rejestracja do wzięcia udziału w wyborach tylko drogą elektroniczną do najbliższego wtorku, 4 czerwca, pod adresem: https://ewybory.msz.gov.pl/m.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książki o „Historii Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” oraz o długoletnim proboszczu parafii i budowniczym kościoła, ks. prał. Celestynie Sowińskim „Posłany do Coventry”. Obie książki w cenie £20 za sztukę.
 • POGRZEB: W poniedziałek, 20 maja, zmarł śp. Kazimierz Pierściński, l. 70. Jego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 17 czerwca, o godz. 12.00. Niech miłosierny Bóg obdarzy Go radością życia wiecznego…

 OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

 Taca: £636.73;

Taca - Bierzmowanie: £178.41;

Gift Aid: £512.00;

Świece: £61.61;

Na Kościół: H. Jankowski £ 30.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 2 VI 2024 - Uroczystość Bożego Ciała

09.00 w intencji Parafian

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Helena (1 roczn. śmierci) i Alojzy Sternal - int. Wnuk M. Sokalski z Rodziną PROCESJA EUCHARYSTYCZNA do czterech ołtarzy

18.00 śp. Józef Gajewski (m-c po śmierci) i Zdzisława Tomczak - int. Córka i Syn z Rodziną  

Poniedziałek, 3 VI 2024 - Wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy

10.30 za dusze w czyśćcu cierpiące

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 4 VI 2024

10.30 w intencji Parafian

19.00 śp. Jerzy Wyszomierski (2 roczn. śmierci) i zmarli z rodzin Wyszomierskich, Kamyszków, Malickich i Wójcików - int. Małżonka i Córki z Rodzinami

Środa, 5 VI 2024 - Wspomnienie św. Bonifacego

08.00 w intencji Parafian

19.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Czwartek, 6 VI 2024

19.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Adama Gałana z okazji 13-tych urodzin - int. kochający Rodzice i Siostra

Piątek, 7 VI 2024 - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

10.30 śp. Bracia Franciszek, Stanisław i Andrzej Szal - int. Z. Kamińska z Rodziną

12.00 ŚLUB: Sylwia Potasz - Łukasz Karlikowski

19.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Mateusza Mszycy z okazji 30-tych urodzin - int. kochająca Mama z Rodzeństwem

Sobota, 8 VI 2024 - Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

WESOŁY DZIEŃ DZIECKA w Laxton Hall

18.00   w intencji Parafian

Niedziela, 9 VI 2024 - X Niedziela Zwykła

09.00 w intencji Parafian

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Józef Rinz, Rodzice Józefa i Leon Rinz, Czesława i Józef Grzybowscy - int. G. Rinz z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Antka Łakomiec z okazji Jego urodzin - int. kochający Rodzice i Siostry