• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Nasza kawiarenka parafialna wznawia swoją działalność za tydzień, po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kawiarenkę w niedzielę, 16 czerwca, prowadzić będzie Polska Szkoła. Rozmaitość pysznych ciast i ciasteczek, lody i niespodzianki dla dzieci zapewnione. Zapraszamy.
 • Zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca - dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w tym tygodniu w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę o godz. 19.30.
 • Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 12 czerwca, o godz. 19.30.
 • Polska Misja Katolicka zaprasza w sobotę, 15 czerwca, do Laxton Hall na Święto Rodziny z Rodziną Ulmów. Gościem specjalnym będzie abp Wiktor Skworc, biskup senior katowicki. Konferencję nt. „Rodzina Ulmów inspiracją dla rodzin dzisiaj” wygłosi ks. Krzysztof Biela.
 • Polska Szkoła Sobotnia zaprasza w przyszłą niedzielę, 16 czerwca, na Akademię z okazji Dnia Taty. Odbędzie się ona zaraz po Mszy św. o godz. 11.00 w polskim klubie. Poznamy na niej portrety Tatusiów i te malowane słowem i te wykonane plastycznie. Jak zawsze będą pyszne domowe ciasta i napoje. Serdecznie wszystkich, a szczególnie Tatusiów, zapraszamy.
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - we wtorek, 18 czerwca, po Mszy św. o godz. 19.00.
 • Ostatnie przedwakacyjne spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa odbędzie się w piątek, 21 czerwca, o godz. 20.00.
 • Ks. kan. Bogdan Kołodziej, rektor PMK, zaprasza na VIII Światowy Kongres Rodzin Polonijnych pod hasłem „Rodzina Polonijna miejscem spotkania i rozwoju”, który odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia w Brukseli. Więcej informacji na plakacie w gablotce przed plebanią.
 • Ogłaszamy zapisy na 8-dniową Pielgrzymkę do Libanu śladami św. Charbela w dniach 30 października - 6 listopada. Koszt pielgrzymki 6990 PLN plus 230 USD. Program jest niezwykle atrakcyjny. Po więcej informacji zapraszamy do zakrystii. Zgłoszenia do końca czerwca.
 • Polska Szkoła informuje, że w sobotę, 15 czerwca, rozpoczynają się zapisy do naszej szkoły na rok 2024-25 dla uczniów już uczęszczających. Natomiast w niedzielę, 16 czerwca, w klubie, w godz. od 10.00 do 15.00, będą prowadzone zapisy zarówno dla nowych uczniów, jak również dla tych obecnych. Zapraszamy.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książki o „Historii Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” oraz o długoletnim proboszczu parafii i budowniczym kościoła, ks. prał. Celestynie Sowińskim „Posłany do Coventry”. Obie książki w cenie £20 za sztukę.
 • POGRZEB: W poniedziałek, 20 maja, zmarł śp. Kazimierz Pierściński, l. 70. Jego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 24 czerwca, o godz. 12.00. W ostatnim czasie zmarła również nasza długoletnia parafianka, śp. Wanda Musiolik, l. 85.  Niech miłosierny Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego…
 • PODZIĘKOWANIA: W ostatnim czasie w naszej parafii miało miejsce wiele pięknych wydarzeń: uroczystość Bierzmowania, Pierwszej Komunii Świętej, Bożego Ciała. Był Biały Tydzień. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowana tych celebracji. W sposób szczególny dziękujemy Pani Darii Łysik za trud przygotowania naszej młodzieży do Bierzmowania, Pani Dyrektor Hannie Marzańskiej, Paniom Wychowawczyniom Małgorzacie Bodziony-Olejnik i Gerdzie Bronikowskiej oraz Komitetowi Komunijnemu za wzorową koordynację przygotowań dzieci do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, naszym grupom parafialnym: Żywemu Różańcowi, Domowemu Kościołowi, Kadetom i Wolontariuszom Maltańskim oraz Polskiej Szkole Sobotniej za przygotowanie ołtarzy na Procesję Eucharystyczną Bożego Ciała, całej Służbie Liturgicznej, Paniom Organistkom, Zespołowi Senza Nome, a nade wszystko naszym Dzieciom Komunijnym i Młodzieży Bierzmowanej oraz ich Rodzicom za czas poświęcony na właściwe przygotowanie do przyjęcia Sakramentów świętych. Niech sam Bóg będzie im umocnieniem, aby z otrzymanych Sakramentów czerpali siły do realizowania przykazania miłości. Bóg zapłać! 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN 

Taca: £477.78;

Gift Aid: £501.00;

Biuletyny: £15.15;

Na Kościół: bezimiennie £ 500.00; K. Malinowska & Z. Demidowicz £ 40.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE 

Niedziela, 9 VI 2024 - X Niedziela Zwykła

09.00 o łaskę nawrócenia i zdrowia dla Taty Jana Uby - int. Córka Joanna z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Józef Rinz, Rodzice Józefa i Leon Rinz, Czesława i Józef Grzybowscy - int. G. Rinz z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Antka Łakomiec z okazji Jego urodzin - int. kochający Rodzice i Siostry 

Poniedziałek, 10 VI 2024

10.30 śp. Ryszard Musiał

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 11 VI 2024 - Wspomnienie św. Barnaby

10.30 o dary Ducha Świętego dla tegorocznych Maturzystów

19.00 śp. Leszek Szczodrowski

Środa, 12 VI 2024

10.30 w intencji Parafian

19.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Czwartek, 13 VI 2024 - Wspomnienie św. Antoniego z Padwy

10.30 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Magdaleny Sztuckiej z okazji Jej urodzin - int. Marta

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 14 VI 2024 - Wspomnienie bł. Michała Kozala

10.30 śp. Teresa Szyluk (1 roczn. śmierci) - int. Córka Danusia

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 15 VI 2024

18.00   w intencji Parafian

Niedziela, 16 VI 2024 - XI Niedziela Zwykła

09.00 śp. Stefan Biegański - int. Córka z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Darii Bodziony z okazji 15-tych urodzin